Три години потопени в магията,която ни направиха Чародейките!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Три години потопени в магията,която ни направиха Чародейките!

Потопете се в магията!
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Здрач

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Powershift
Psycho Admin
Psycho Admin
Powershift


Female
Брой мнения : 11151
Age : 113
Местожителство : USS Enterprise NCC-1701
Сили : Вкаменяване,Телепортиране, Левитация,Телекинеза
Любимец : Фийби
Убити демони : 7378
Registration date : 31.07.2008

Здрач Empty
ПисанеЗаглавие: Здрач   Здрач Icon_minitimeПет Авг 20, 2010 7:48 pm

ЗДРАЧ - първата книга от поредицата феномен, изместила "Хари Потър" от челните места на класациите. Четирите книги, представящи изпепеляващата любов на едно смъртно момиче и един вампир, се задържаха 71 поредни седмици на първо място в класацията на "Ню Йорк Таймс" за най-продаваните книги. Поредицата на Стефани Майър оглавява класациите и във всяка една от страните, в които е издадена.
Първата книга - ЗДРАЧ, е преведена на над 35 езика и до този момент е продадена в над 50 милиона екземпляра по света. Но това не е всичко. Филмът по първата книга, излязъл по световните екрани на 21 ноември 2008 година, разби бокс офис класациите като само в премиерния си уикенд направи 71 милиона долара приход. А саундтракът към филма - още преди да бъде издаден, стана един от петте най-продавани албума в Amazon.com за всички времена.


ЗДРАЧ се ражда в нощта на 2 юни 2003 година. Стефани Майър, авторката на четирите книги от поредицата, многократно е разказвала в интервюта, че онази сутрин се е събудила с яркия спомен за сън, в който на огряна от слънцето поляна стояли обикновено момиче и нечовешки красиво момче. Момчето блестяло на слънцето все едно кожата му била диамант. То било вампир. А двамата били влюбени един в друг и момчето било разкъсвано между любовта си към момичето и желанието си да я убие. (По-късно този сън се превръща в глава 13 от ЗДРАЧ – „Изповеди”). Стефани Майър се събужда от този сън и въпреки че е страшно заета с грижите по трите си деца, сяда да го запише. После не могла да спре. Преместила едно бюро посредата на всекидневната, за да работи, докато децата й играят наоколо. Майър твърди, че докато пишела, чувала гласовете на героите в главата си. И писането вървяло лесно. Три месеца по-късно историята на Бела и Едуард била завършена. Скоро след това авторката сключва договор с „Литъл, Браун” за три романа за 750 хиляди долара – огромна сума за начинаещ автор.

ЗДРАЧ е публикувана през 2005 година, по-късно следва продължението на историята (NEW MOON през 2006, ECLIPSE през 2007 и BREAKING DAWN през 2008). Само за две години Стефани Майър се превръща в световен феномен. ЗДРАЧ е една от най-обсъжданите и награждавани книги за 2005 година. Втората книга престоява над 30 седмици като номер 1 в класацията на „Ню Йорк Таймс” за най-продаваните книги. Третата книга от поредицата, застава директно под номер 1 в класациите за най-продаваните книги в деня на излизането си. А публикуваната през август 2008 година последна книга от поредицата заема челното място в класацията на Amazon.com от месец февруари, близо 24 седмици преди да се появи в книжарниците.

Българското издание можете да намерите от 12 януари 2009 година.
Премиерата на филма в България е на 16 януари 2009 година.


Здрач 20-1

Здрач
Дата на издаване: 12.01.2009
Меки корици,
512 страници
Формат 13 х 20 см
Цена 14,90 лв.



ЗДРАЧ е историята на една невъзможна любов. История, изпълнена с много приключения и опасности. История за приятелство. История за игра на живот и смърт.
Бела Суон винаги е била различна и никога от популярните. Но когато се премества във Форкс, нещата се променят. Тя се превръща в център на вниманието, а нейното е привлечено от мистериозния и нечовешки красив Едуард Кълън и неговото семейство. Едуард обаче пази страшна тайна, а разкриването й ще доведе до редица опасности, битка на живот и смърт, нови приятелства и една невероятно силна, изпепеляваща любов.

***
И точно тогава, седнала на масата, опитвайки се да водя разговор със седмина любопитни непознати, ги видях за първи път.
Седяха в един ъгъл на залата, възможно най-далеко от мен. Бяха петима. Не разговаряха, нито пък се хранеха, макар пред всеки да имаше пълен поднос с храна. Нито пък ме зяпаха, както повечето останали ученици. Така че бе безопасно да ги гледам, без да се опасявам, че ще срещна чифт прекомерно заинтригувани очи. Но не това привлече и задържа вниманието ми.
Въобще не си приличаха. От трите момчета едното бе едро - с мускули като на професионален културист, с тъмна къдрава коса. Вторият бе по-висок, по-слаб, но все пак мускулест, с тъмноруса коса. Третият бе висок, не толкова масивен, с рошава, бронзова на цвят коса. Имаше по-момчешки вид от останалите двама, които приличаха по-скоро на студенти или дори на преподаватели, отколкото на ученици.
Момичетата бяха пълната им противоположност. Високата бе изваяна като статуя. Имаше великолепна фигура като от корицата на спортно списание, посветено на бански костюми. Беше от онези момичета, които карат самочувствието на всички останали наоколо да повехне само с присъствието си. Косата й бе златиста и леко се виеше до средата на гърба й. Дребното момиче бе като самодива, изключително слаба, с дребни черти. Косата й бе наситеночерна, късо подстригана и стърчеше във всички посоки.
И въпреки това бяха абсолютно еднакви. До един имаха тебеширенобяла кожа, по-бледа и от най-бледите ученици в този лишен от слънцето град. По-бледа от моята, албиноската. До един бяха с много тъмни очи, въпреки различния цвят на косата. А под тези очи лежаха тъмни сенки - с лилави оттенъци, като синини. Сякаш до един страдаха от безсъние или се възстановяваха от операция на носа. Макар че носовете им, и въобще всичките им черти, бяха напълно правилни, съвършени, като изрисувани.
Но не затова не можех да откъсна очи...

"Егмонт България"



Втората книга от Twilight Series се нарича New Moon, в превод - Новолуние :icon_smile:
Здрач New-moon
Общо взето книгата не беше особено интересна /поне за мен/. След като Джаспър губи контрол на рождения ден на Бела, само защото тя се поряза малко на опаковка от подарък, Едуард решава за по-добре да замине заедно със семейството си далеч от Бела, мислейки, че така тя ще е способна да се върне към нормалния си човекшки живот.. Само че щеше да е по-добре ако се беше сетил на време, че тя е наистина магнит за опасности, природни бедствия и най-вече - не-човеци :icon_lol: След заминаването на Едуард, тя се затваря в себе си и сякаш вече не е друг човек. В скръбта по любимия, тя се сближава доста с Джейкъб, откривайки, че той е способен да я успокоява и да я кара да се чувства добре. Прекарвайки времето си с него, тя прави доста откачени неща и така открива, че е способна да чува гласът на Едуард, когато е в опасност и в това си положение, копнееща за него, тя решава да скочи от скала висока около 30 метра, за да може да чуе гласът му отново.
"Знаех, че това е най-глупавото, най-безразсъдното нещо, което съм правила досега. Тази мисъл ме накара да се усмихна. Болката вече отслабваше, сякаш тялото ми знаеше, че гласът на Едуард е само на секунди разстояние...
Океанът звучеше много далечно, някакси по-надалеч от преди, когато бях на пътеката между дърветата. Направих гримаса, когато се замислих за вероятната температура на водата. Но нямаше да се оставя това да ме спре.
Вятърът духаше по-силно сега, като превръщаше дъждът във водовъртеж около мен.
Пристъпих на ръбът, като държах очите си на празното пространство пред мен. Пръстите на краката ми се отправиха сляпо напред, като докосваха краят на ръба на скалата, когато стигнаха до него. Поех си дълбоко въздух и го задържах... чакайки.
- Бела.
Усмихнах се и издишах.
Да? Не отговорих на глас, защото се страхувах, че звука на гласът ми ще разбие прекрасната илюзия. Звучеше толкова истински, толкова близо. Само когато звучеше толкова неодобрително както сега, можех да чуя истинският спомен за гласът му – кадифената структура и музикалната интонация, която го правеше най-идеален от всички останали гласове"

И тогава Джейк я измъква от водата, спасявайки я от удавяне и бавна, мъчителна смърт. Естествено не можем да предполагаме, че Джейкъб е нормален човек, освен ако не игнорираме огромните му размери и около 42-градусовата телесна температура, определено, ненормални за едно 16-годишно момче. И все пак след заминаването на Калънови, Джейкъб и глудницата му се сприятеляват с Бела, карайки я да се чувства така, сякаш наистина има семейство.
<Спътник за спътник> - това са думите на Викторя, която е по петите на Бела, защото Едуард уби нейния любим Джеймс. Освен кървящата дупка в гърдите си /метафорично/, Бела трябва също да се справи със злата кръвопийца, която е по петите 'и. Разбира се, върколаците са там, за да я защитят - както нея, така и племето си.

Следващата книга се нарича Eclipse - Затъмнение
Здрач Eclipse_stephenie_meyer
Докато Сиатъл бива разкъсван от серия кръвожадни убийства, а безмилостен вампир продължава своят път към отмъщението, Бела за пореден път се оказава заобиколена от опасности. Насред всичко това тя е принудена да избира между любовта си към Едуард и така необходимото и приятелство на Джейкъб – знаейки, че нейното решение може да причини сбъсък между вечно враждуващите вампири и върколаци. С наближаването на дипломирането си Бела трябва да вземе още едно съдбоносно решение: живота или смъртта? Но кое всъщност е равносилно на Живот и кое на Смърт?

Последната книга, която е представена чрез Bella P.O.V. /гледна точка/ е Breaking Dawn - Зазоряване
Здрач Breakingdawnwq9
Twilight изкуши въображението ни. New Moon остави читателите жадни за още. Eclipse превърна сагата в световен феномен. А сега, книгата която всички очакваме... И също краят на една страхотна история :icon_smile:

За сега не мисля да пускам информация за книгите с Еdrd P.O.V. като се има в предвид, че първата дори не е дописана. Има време, но до колкото знам те също ще бъдат четири и също толкова обещаващи и вълнуващи, колкото първите четири ^^
Върнете се в началото Go down
http://allanimes.forumotion.com/forum.htm
Ати_charmed
Неограничен със силите си
Неограничен със силите си
Ати_charmed


Брой мнения : 2802
Сили : Силите на Чародейките
Любимец : Прю, Пайпър, Фийби и Пейдж
Убити демони : 1254
Registration date : 21.09.2008

Здрач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач   Здрач Icon_minitimeЧет Окт 07, 2010 2:50 am

прочетох ги на един дъх, ест.
различна поредица, кефи ме.
влязох в друг свят и.. адски ми хареса стила на писане на стефани.
заслужават си. (sun)
Върнете се в началото Go down
@4ik0
The Hollow
The Hollow
@4ik0


Male
Брой мнения : 10469
Сили : Емпатия
Любимец : Фийби
Убити демони : 2853
Registration date : 30.03.2008

Здрач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач   Здрач Icon_minitimeЧет Окт 14, 2010 4:46 am

уплътнява времето изключително ползотворно, има специфичен чар в изразните средства на писалката и категорично грабва интереса, завладявайки докато те отнася от човешкия свят във фантастичните вампирски приключения.
Върнете се в началото Go down
http://vbox7.com/user:liligv23
Powershift
Psycho Admin
Psycho Admin
Powershift


Female
Брой мнения : 11151
Age : 113
Местожителство : USS Enterprise NCC-1701
Сили : Вкаменяване,Телепортиране, Левитация,Телекинеза
Любимец : Фийби
Убити демони : 7378
Registration date : 31.07.2008

Здрач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач   Здрач Icon_minitimeПон Окт 18, 2010 6:08 pm

Една дума - съкват.
Върнете се в началото Go down
http://allanimes.forumotion.com/forum.htm
Цvэти
Admin
Admin
Цvэти


Female
Брой мнения : 17818
Age : 29
Сили : Призоваване Взривяване Очароване
Любимец : Пайпър
Убити демони : 77
Registration date : 04.02.2008

Здрач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач   Здрач Icon_minitimeСря Окт 20, 2010 2:12 pm

Sinner написа:
Една дума - съкват.
Подкрепям те.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Здрач Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач   Здрач Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Здрач
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Три години потопени в магията,която ни направиха Чародейките! :: Хоби и Развлечение :: Книги-
Идете на: